KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 13636772
nr 1363 6772
Jean-Louis Forain
(1852-1931), Frankrike
Blyerts, Med text, Signerad med vattenstämpel i pappret, verso a verso. Motivet: 25x35 ca
Jean-Louis Forain, fransk impressionistisk målare, litograf och etsare född 1852 i Reims, Frankrike, död 1931.
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
måndag 30 november 2020
kl 20:20:45
500 kr
700 kr
700 kr
Jean-Louis Forain
Läs mer om Jean-Louis Forain